Syjunta på farmen 

I lördags hade vi syjunta på Farmen! Härligt och väldigt länge sen. Sofie och Matilda kom ju nämligen över och hoppade lite och med sig hade de Evis och Theres. 
Jag passade såklart på att sadla upp en hästvoch joina brudarna som skulle hoppa lite. 

Elmer fick äran att vara med och hoppa och han var som alltid pigg och glad och uppskattade att få visa dom yngre brudarna hur ett hinder ska tas! 

Så härlig dag med strålande sol och dessutom sällskap och banpersonal! Då är det dumt att klaga kan man känna!

  

Om teamfors

Tjej på 31 år, jobbar till vardags som Finance Manager på Spalt PR. I stallet står 4 fälttälvanshästar på olika nivå och tävlar allt från 90-klass till internationell 2*-klass. Tränar och tävlar i första hand mina egna hästar men har då och då någon häst i träning för vidareutbildning och tävling. Kommer här att dela med mig av vad som händer och sker i så väl min vardagliga träning som på tävlingsplatser runt om i landet!
Detta inlägg publicerades i Uncategorized. Bokmärk permalänken.

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s