Skaune

Då så. Checkat in i en annan del av landet via Köpenhamn. Nu väntar tre dagar på härligt hotell. Jo man tackar. 

  
Mamma och Uffe är stalledrängar och hästarna får några lugnare dagar. Skönt för dom, säkerhetsbälte på för mig på lördag om tanken är att jag ska sitta kvar! 

Och ni får helt enkelt hålla tillgodo med mindre häst och mera civil några dagar. 

Måste dock erkänna att det sög till ordentligt i terrängtarmen när vi åkte över bron och man kunde snegla ut över Ribban. 

Min absoluta favorit tävlingsplats!

  

Om teamfors

Tjej på 31 år, jobbar till vardags som Finance Manager på Spalt PR. I stallet står 4 fälttälvanshästar på olika nivå och tävlar allt från 90-klass till internationell 2*-klass. Tränar och tävlar i första hand mina egna hästar men har då och då någon häst i träning för vidareutbildning och tävling. Kommer här att dela med mig av vad som händer och sker i så väl min vardagliga träning som på tävlingsplatser runt om i landet!
Detta inlägg publicerades i Uncategorized. Bokmärk permalänken.

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s